dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Remont

Nowoczesna zabudowa bliźniacza – zalety

Nowoczesna zabudowa bliźniacza – zalety

Domy bliźniaki są coraz bardziej popularne na polskim rynku nieruchomości. Zabudowa bliźniacza wykorzystywana jest zarówno w centrach miast jak i na obrzeżach. W oparciu o nowoczesne budownictwo można uzyskać oszczędność na rachunkach, a także wyższe bezpieczeństwo. Natomiast dzięki współpracy ze sprawdzonym i profesjonalnym wykonawcą uzyskuje się również oszczędności finansowe.

Czy warto budować dom bliźniak?

Dom bliźniak to idealne rozwiązanie, dla tych osób, które pragną połączyć zalety domu wolnostojącego oraz miejskiego mieszkania. Jednocześnie bliźniak jest dużo bardziej komfortowy i zapewnia większą prywatność aniżeli mieszkanie w bloku. Ogromną zaletą zabudowy bliźniaczej są oszczędności ciepła. W czasie grzewczym budynek traci znacznie mniej ciepła aniżeli dom wolnostojący. Daje to zatem oszczędności na rachunkach. Co więcej zabudowa bliźniacza nie oznacza braku prywatności. Dzięki osobnym garażom, a także własnym wejściom uzyskuje się komfortową przestrzeń. Można również liczyć na korzyści wynikające z sąsiedztwa, między innymi wyższe bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wyjazdów. Jednocześnie domy bliźniaki do dobre rozwiązanie dla osób, którzy nie posiadają zbyt dużej działki budowlanej, a jednocześnie pragną oszczędzać środki finansowe. Wykorzystując maksymalnie dostępną na działce przestrzeń można stworzyć funkcjonalny i nowoczesny budynek.

Rozwiązania konstrukcyjne w przypadku zabudowy bliźniaczej

Najczęściej domy w zabudowie bliźniaczej posiadają tradycyjną konstrukcję, czyli ściany murowane na ławach fundamentowych. Jednak ławy na styku dwóch części są nieco inaczej obciążone ścianami, aniżeli pozostałe. Tym samym powoduje to skręcanie ław, a w konsekwencji nierówny rozkład naprężeń. Dlatego, aby skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku, stosowane są nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, na przykład większa szerokość ław fundamentowych. Stosowane są również poprzeczne ławy fundamentowe. Dodatkowo symetryczna bryła domu w zabudowie bliźniaczej może mieć inne podziały wewnętrzne. Zastosować można także podpiwniczenie tylko w przypadku jednej części. Co ważne ze względów przeciwpożarowych każda połówka bliźniaka powinna być oddzielona ścianą oddzielenia przeciwpożarowego. Gwarantuje to wyższe bezpieczeństwo, a jednocześnie pozytywnie wpływa na akustykę pomieszczeń. Zazwyczaj jednak, aby uzyskać jeszcze lepsze wyciszenie najczęściej bliźniaki łączą się pomieszczeniami, które nie są przeznaczone na stałe przebywanie ludzi. Może to być na przykład garaż. Wszystkie te działania obejmuje kompleksowa budowa domów Espiroinvestment.

Udostępnij