dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

DekoracjeDom

Jak zaprojektować dom i ozdobić go na zewnątrz?

Jak zaprojektować dom i ozdobić go na zewnątrz?

Budowa własnego domu to marzenie bardzo wielu Polaków. Sporo osób rzeczywiście realizuje ten cel, krok po kroku dążąc do spełnienia marzeń. Pierwszy etap to tak naprawdę wybór działki i jej zakup. Kolejny krok to wybór konkretnego projektu domu.

Jak zaprojektować dom?


Etap wyboru projektu domu bez wątpienia jest dosyć emocjonującym etapem podczas budowy wymarzonej nieruchomości. Nie da się ukryć, że podjęcie decyzji może być trudne. Czym kierować się w procesie wyboru projektu? Własnymi potrzebami. Warto sprawdzić katalogi od różnych biur architektonicznych, ponieważ często wśród gotowych projektów można znaleźć prawdziwe perełki. Ale jeżeli nie uda się znaleźć wymarzonego domu, zawsze można porozmawiać z architektem i zapytać o wycenę projektu rysowanego od podstaw. Oczywiście to większy koszt, ale z drugiej strony z reguły dom buduje się raz na całe życie. Dlatego też warto zrobić wszystko, aby idealnie spełniał potrzeby.

Jak ozdobić dom na zewnątrz?


Wybór konkretnego projektu bardzo często determinuje to, jak będzie prezentowała się okolica domu. Współcześnie dużą popularnością cieszą się domy o raczej prostej bryle. Już w niepamięć odchodzą projekty z wieloma udziwnieniami, a zatem takie, które były popularne około 15 lat temu. Współcześni ludzie naprawdę stawiają na minimalizm. Ogromnym wzięciem cieszą się między innymi domy w stylu nowoczesnej stodoły. Taki dom, chociaż bardzo prosty i minimalistyczny, wcale nie musi być nudny. Można bowiem w różnorodny sposób ozdobić jego fasadę, wybierając na przykład różne rodzaje drewna na elewację. Poza tym warto pamiętać również o sile roślin, które wspaniale zdobią dom.

Inspiracje jak ozdobić dom


Dobrym pomysłem jest zbieranie inspiracji, na przykład tych dostępnych w internecie w postaci zdjęć. Współcześni ludzie dzielą się naprawdę wieloma interesującymi pomysłami, stąd też można z nich czerpać i wybierać coś dla siebie. To właśnie dzięki temu podczas kontaktu z architektem łatwiej będzie powiedzieć, czego się potrzebuje i pokazać własne wizje. Jak można ciekawie ozdobić dom? Decydując się na przykład na oryginalną fasadę z drewna lub podmurówkę z kamienia. Poza tym wspaniałą ozdobą domu są też drzwi oraz okna. Nie trzeba wybierać tych najtańszych i podstawowych. Można zaszaleć i wybrać coś droższego, bo to właśnie jedna z głównych ozdób budynku, jeżeli mówi się o tym, jak prezentuje się on na zewnątrz. W polskim krajobrazie jest coraz więcej inspiracji, które są zaczerpnięte na przykład z architektury angielskiej lub skandynawskiej.

Udostępnij