dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Wnętrza

Niezbędne informacje o dźwigach osobowych

Niezbędne informacje o dźwigach osobowych

Ile kosztuje założenie windy? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jaką dokładnie windą ma się do czynienia. Czy będzie to dźwig, który będzie do powszechnego użytku, czy też będzie to konstrukcja, która będzie do wykorzystania np. tylko przez jedną osobę? Inwestor na pewno powinien poprosić o indywidualną wycenę takiego projektu, aby wiedzieć z jakimi kosztami trzeba liczyć się na co dzień.

W górę i w dół

Jakie dźwigi osobowe mogą być wykorzystywane przez jedną lub maksymalnie dwie osoby? Te, które dedykowane są specjalnie dla osób niepełnosprawnych. Pokonywanie barier architektonicznych w obecnych czasach jest bardzo ważne. Takim osobom ciężko mierzyć się z codziennością, dlatego takie windy powinny być zamontowane w różnych miejscach, jak chociażby podziemne przejścia dla pieszych. Coraz częściej można spotkać się z takimi wariantami w placówkach medycznych, czy też w urzędach. Ba! Współczesna oferta sprawiła, że windy dla osób niepełnosprawnych można także zamówić do domów jednorodzinnych, a nawet do bloków. Dzięki temu osoby jeżdżące na wózku, czy też borykające się z innymi niepełnosprawnościami, będą miały ułatwione poruszanie się.

Cena dźwigu osobowego

Dźwigi osobowe mogą kosztować 75 tysięcy złotych, ale w zdecydowanej mierze ta kwota na ogół jest zdecydowanie większa i przekracza magiczną barierę stu tysięcy złotych. Nie da się tak naprawdę odpowiedzieć na pytanie „ile?” – co też było już wcześniej wspomniane. W szczególności, jeżeli ktoś będzie chciał postawić na dodatkowe elementy, jak chociażby bogatsze wyposażenie kabiny. Niekiedy można postarać się o dofinansowanie takiej konstrukcji, która umożliwi przemieszczanie się w górę i w dół. Wszystko jednak zależne jest od tego, kto takie pismo będzie składał i gdzie winda będzie zamontowana. Z dogodnej formy dofinansowania mogą najczęściej skorzystać osoby walczące każdego dnia z niepełnosprawnościami. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że forma dofinansowania, jak również jego wielkość jest różna.

Wsparcie w realizacji

Nawet jeżeli ktoś ma odpowiednią sumę, to powinien wybrać solidnego wykonawcę, który stanie się wsparciem w realizacji całej inwestycji. Taką firmę można znaleźć na stronie http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe. Zajmują się oni współpracą zarówno z klientami indywidualnymi, jak i z przedsiębiorstwami. Są oni w stanie zamontować nie tylko zwykłe windy, ale również te dźwigi, jakie będą wsparciem, jeżeli chodzi o pokonywanie barier architektonicznych.

 

Udostępnij