dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

DekoracjeDom

Jak wybrać dekoracje do twojego domu, które będą modne i eleganckie?

Jak wybrać dekoracje do twojego domu, które będą modne i eleganckie?

Dekoracje tworzą klimat w domu. To dzięki nim wnętrze nabiera charakteru, staje się niebanalne i osobiste. Jak wybrać dekoracje, które pomogą stworzyć stylową przestrzeń?

Lustro – wiele ma twarzy

Wybierając dekoracje do twojego domu koniecznie zadbaj, by były spójne z wystrojem wnętrza, dzięki temu mieszkanie będzie eleganckie i harmonijne.

Lustra są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim pomagają optycznie powiększyć pomieszczenie i mogą stanowić niebanalną ozdobę pokoju dziennego, sypialni czy przedpokoju.

Wybierając lustro do mieszkania nowoczesnego warto postawić na frezowane fragmenty, które można układać w dowolnie wybrane kompozycje. Dzięki temu można wykonać całą ścianę z lustra tuż nad stołem w jadalni. Świetnie będzie wyglądała nieregularna figura nad komodą lub nad sofą.

Do mieszkania w stylu skandynawskim świetnie będzie pasowało lustro w bielonej ramie. Sprawdzi się również jasne drewno, które idealnie komponuje się z naturalnym nurtem scandi. Wybierając lustro do mieszkania w stylu glamour należy postawić na dużą ilość elementów dekoracyjnych. Glamour lubi przepych i elegancję.

Ceramika – małe co nieco na stół i komodę

Wybierając dekoracje do twojego domu warto skoncentrować się na ozdobach, które są niebanalne i pomogą stworzyć wnętrze, które będzie jedyne w swoim rodzaju.

Na komodzie można ustawić dekoracyjną misę na owoce czy wazon, w którym latem postawimy elegancki bukiet. Wybierając wazony warto stworzyć całe komplety. Większy wazon połączyć z mniejszym. Wąski i strzelisty z małym i pękatym. Ważne, by ceramika miała wspólny element, który będzie wskazywał, że jest to komplet.

Pięknie wyglądają również figurki, które mogą stanąć również na parapecie, między donicami z kwiatami. Nowoczesne kule, zakochana para czy ptaki będą elegancką ozdobą, która wpłynie na wygląd pomieszczenia.

Wybierając ceramikę warto skoncentrować się na rzeczach pięknych, ale również funkcjonalnych. Do dekoracyjnej misy można wyłożyć owoce, a w przedpokoju na komodzie przechowywać klucze.

Malowane światłem

Wybierając dekoracje do twojego domu koniecznie trzeba pamiętać, że światło ma ogromne znaczenie w aranżacji przestrzeni.

Warto w domu zaaranżować jak najwięcej punktów świetlnych. Dzięki temu można uzyskać jasne światło, gdy istnieje taka potrzeba lub delikatne i subtelne.

Kinkiety, lampki stołowe oraz podłogowe powinny znaleźć się zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni. Ważnym miejscem jest również przedpokój, który jest wizytówką domu. Można w nim wykorzystać kinkiety na ścianie, jak i lampy stołowe, które staną w rogu pomieszczenia. Lampki stołowe można ustawić na komodzie.

Udostępnij