dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Ogród

Jak powinien wyglądać plac zabaw dla dzieci?

Jak powinien wyglądać plac zabaw dla dzieci?

Właściwie to nie da się odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Wszystko zależne jest bowiem od wizji architekta, który pod uwagę musi wziąć wiele czynników. Najlepiej dopuścić do głosu to małe dziecko, które mieszka w każdym – niezależnie od tego ile ma się dokładnie lat. Współczesna oferta producentów jest na tyle szeroka, że bez trudu uda się zorganizować miejsce każdego dnia rozbrzmiewające ogromną ilością śmiechu małych dzieci.

Tematyczne place zabaw dla dzieci

Coraz częściej goszczą na świeżym powietrzu. Dedykowane dla najmłodszych policjantów, strażaków, odkrywców, księżniczek, amazonek, rycerzy. Pozwalają one na to, aby móc do woli skakać lub biegać. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jakie dokładnie elementy zagoszczą w danych miejscach. Wybór pozwala na zaplanowanie bajkowej krainy, gdzie dzieci z radością będą spędzać czas. Co jest ważne, to fakt wyboru bezpiecznych elementów. Przykładem mogą być chociażby drabinki ze szczebelkami, które nie pozwolą na przełożenie przez nie głowy. Niekiedy w okolicach drabinek (w szczególności tych wysokich) stosowane są m.in. siatki asekuracyjne.

Huśtawki i inne takie

Kolejka do huśtawki jest długa? Nie ma się czemu dziwić, bo dzieciaki kochają wznosić się ponad ziemię. Modele wahadłowe na placach cieszą się sporą popularnością. Do wyboru są huśtawki tradycyjne z jedną deseczką, a także koszykowe – dedykowane dla najmłodszych dzieci. Skoro mowa o huśtawkach, to nie można pominąć bujaków. Place zabaw dla dzieci goszczą modele sprężynowe, pozwalając na wykonanie szalonych podskoków w górę i w dół. Czy na placu zabaw może zabraknąć ślizgawki? Chyba żadne dziecko (i osoba dorosła) takiego stanu rzeczy nie jest sobie w ogóle w stanie wyobrazić. To kolejne urządzenie, do którego są w stanie ustawić się kolejki. W szczególności jeżeli jedna zjeżdżalnia jest na placu. Lepiej więc jeżeli są przynajmniej dwie takie zjeżdżalnie na placu. Ilość chętnych do skorzystania w jednym czasie jest w stanie rozłożyć się równomiernie.

Oferta na plac zabaw

Plac zabaw producenci starają się podążać za potrzebami swoich klientów, oferując różnorodne urządzenia. Można się o tym przekonać wchodząc chociażby na stronę https://www.avisplacezabaw.pl/. Znaleźć tam można różne urządzenia sprawdzające się nawet na placach, które organizowane są przy placówkach edukacyjnych. Warto również zaznaczyć, że Avis w swojej ofercie ma urządzenia spełniające rygorystyczne normy – w szczególności jeżeli uwzględnia się odpowiedni poziom bezpieczeństwa dzieci.

Udostępnij