dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Wnętrza

Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym

Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym

Budowa domu jednorodzinnego to długi, skomplikowany i kosztowny proces, w czasie którego pojawia się kilka punktów krytycznych. Bez wykonania ich nie jesteśmy w stanie realizować dalszych planów. Jednym z takich punktów jest właśnie instalacja elektryczna. Kto powinien ją wykonać, o czym pamiętać projektując instalację i gdzie kupić materiały? 

Dobre przygotowania to podstawa

Zanim przystąpimy do szukania najlepszego elektryka lub nawet całej ekipy, która wykona dla nas instalację, musimy sporządzić projekt. Niektórzy decydują się na wynajęcie specjalisty, jednak większość inwestorów prywatnych rozrysowuje po prostu punkty elektryczne na ścianach domu. W czasie rozplanowywania gniazdek koniecznie trzeba uwzględnić wszystkie sprzęty takie jak pralka, zmywarka czy kuchenka elektryczna, która powinna być podłączona do siły. Dobrze jest też na tym etapie przemyśleć rozmieszczenie lamp, ponieważ dzięki temu unikniemy kłucia tynków na etapie wykańczania wnętrz. Mając wyznaczone gniazda, możemy zacząć poszukiwania dobrych fachowców, którzy szczycą się świetnymi opiniami wśród swoich klientów, a to z łatwością zweryfikujemy w Internecie.

Zakupy, które nie zrujnują budżetu

O ile na fachowcach nie powinniśmy oszczędzać, o tyle w przypadku zakupu najpotrzebniejszych materiałów, możemy spróbować ciąć koszty. Przede wszystkim spiszmy wszystko, co będzie nam potrzebne do wykonania instalacji, a później poszukajmy najkorzystniejszej oferty. W ten sposób oszczędzimy, nie rezygnując z dobrej jakości. Najlepszym miejscem do zaopatrzenia się w elementy instalacji, jak również oprawki do gniazd elektrycznych czy nawet same lampy są hurtownie elektryczne takie jak ta https://sklep.elektrospark.pl/. Pod wskazanym adresem znajdziemy nie tylko kable, ale także alarmy, systemy monitoringu, niezbędne narzędzia i żyrandole, a ceny wszystkich produktów mogą konkurować z ofertą sklepów stacjonarnych. Kupując w internetowej hurtowni, zaoszczędzimy pieniądze i mnóstwo czasu. Całe zamówienie dotrze w dogodnym dla nas terminie bezpośrednio pod drzwi domu. 

Instalacja elektryczna to jeden z ważniejszych etapów budowy. Dobrze wykonana elektryka przez długie lata posłuży nam bez żadnych awarii i da poczucie bezpieczeństwa. Nie warto w tym przypadku oszczędzać na fachowcach, ale dobrze jest poszukać tańszych materiałów w hurtowniach elektrycznych. Niższe w porównaniu z cenami w marketach budowlanych ceny pozwolą cieszyć się dobrą jakością i zakończeniem kolejnego etapu budowy bez nadwyrężania budżetu. 

 

Udostępnij