dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Wnętrza

Zalety wykorzystania cokołów meblowych

Zalety wykorzystania cokołów meblowych

Meble potrzebne są do codziennego funkcjonowania. Chyba ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie ich brak w codziennym życiu. Producenci mebli zwracają dużą uwagę na zastosowane wykończenia, aby zyskać pewność co do tego, że zaoferują klientom wygodne rozwiązania. Wielu z nich wykorzystuje w produkcji cokoły. Czym one tak naprawdę są?

Ogólnie o cokołach

Cokoły meblowe określane są różnymi mianami. Są takie osoby, które mówią na nie listwy przypodłogowe. Nie brakuje również takich osób, które mówią o nich panele maskujące. Może i sama nie jest tak ważna. Zdecydowanie ważniejsza jest ich funkcjonalność, przydatność. To fakt, że w wyglądzie przypominać mogą listwy. Służą one do tego, aby wypełnić wolą przestrzeń, która znajduje się dołem szafki a podłogą. Po co one tam? Chociażby po to, aby uchronić przedostawanie się brudów w tę szczelinę. Nie jest jednak powiedziane, że istnieje konieczność ich montażu. Z drugiej jednak strony – dobrowolny wybór może się opłacić, jeżeli ktoś pozna ich zalety montażu.

Spójność estetyczna i nie tylko

Wiele osób wskazuje na to, że cokoły pozwalają zachować spójność estetyczną. Szczeliny, które tworzą się między meblami a podłogą nie wyglądają zbyt estetycznie. Osoby, które zwracają mocną uwagę na ten element, mogą zdecydować się na takie panele maskujące, które można zamontować nawet samodzielnie.

Warto bowiem dodać, że cokoły nie zawsze dołączone są do mebli. Nic to jednak nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zakupić takie listwy przypodłogowe. Tym bardziej że nie kosztują one wiele. W sklepach oferowane są różne cokoły meblowe, które można dopasować do każdej aranżacji – nie tylko, jeżeli jest mowa o wystroju tradycyjnym, ale także industrialnym, glamour itd.

Tego typu produkty są również w stanie sprawić, że w owych szczelinach nie tylko nie będzie gromadzić się kurz, ale także resztki jedzenia. Jak więc widać, o montażu takich elementów warto pomyśleć chociażby ze względów higienicznych.

Gdzie kupić cokoły?

Nie tylko producenci, ale również klienci indywidualni mogą skorzystać z oferty firmy Tomex365, która w swojej ofercie ma cokoły. Wystarczy tylko wejść na https://tomex365.pl/produkty/listwy-wykonczeniowe/cokoly,2,5040. Do wyboru są nie tylko różnej wielkości, ale także dedykowane narożniki do nich. To właśnie one ułatwią montaż listw przypodłogowych przy meblach. Podczas zakupu nie można również zapomnieć o dedykowanych zakończeniach, które można zastosować. Tomex365 zapewnia szybką wysyłkę zamówionych towarów do klienta.

 

Udostępnij