dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Wnętrza

Jakie karnisze do pokoju dziecka wybrać?

Jakie karnisze do pokoju dziecka wybrać?

Urządzasz pokój dziecięcy? Zobacz, jakie rodzaje karniszy najlepiej będą nadawały się do pokoju malucha!

Karnisze w pokoju dziecięcym – jakie się sprawdzą?

Do kategorii jak karnisze zaliczane są różne rodzaje konstrukcji, co powoduje, że można też dobrać je w zależności od miejsca ich zastosowania, oczekiwanej funkcjonalności oraz wyglądu.

W przypadku pokoju dziecięcego duże znaczenie ma dobór odpowiednich karniszy pod względem ich sposobu pracy oraz wyglądu, aby dopasować je do wyglądu pokoju malucha.

Do pokojów dziecięcych najczęściej kupowane są karnisze drążkowe, ponieważ są one łatwe w montażu i mogą współpracować z różnymi rodzajami zasłon i firanek. Są one również w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo, ponieważ w tym przypadku nie ma ryzyka ściągnięcia ich przez dziecko, gdy są one przymocowane za pomocą żabek.

Oczywiście, można również uwzględnić karnisze sufitowe o konstrukcji szynowej. Takie karnisze charakteryzują się przede wszystkim dyskretnym wyglądem. Mogą one współpracować nie tylko z żabkami, ale również ze specjalnymi haczykami.

Jaki kolor wzór karnisza wybrać do pokoju dziecka?

Ważną kwestią przy wyborze karnisza do pokoju dziecięcego będzie też uwzględnienie jego wyglądu. Warto sprawdzić dostępne online karnisze (https://sklep.voppi.eu/kategoria/karnisze/), ponieważ można kupić je w internecie w wielu ciekawych wzorach, a także zamówić na wymiar.

Do pokoju dziecięcego najczęściej wybierane są karnisze w kolorach jasnych, na przykład karnisze białe, karnisze drewniane. Również mogą sprawdzić się karnisze srebrne albo złote zależnie od tego, jak urządzone będzie wnętrze.

Warto więc dopasować karnisz do tego, jak planuje się zaaranżowanie pomieszczenia, ponieważ można wtedy stworzyć spójnie wyglądającą aranżację.

Jak dobrać zasłony i firanki do pokoju dziecka?

Jeśli już udało się wybrać odpowiedni karnisz do pokoju dziecka, pojawia się również kwestia związana z wybraniem zasłon i firanek. Jakie z nich najlepiej będą nadawały się do tego celu?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jak urządzony będzie pokój dziecka. Można dobrać wtedy do niego zasłony jednokolorowe albo wzorzyste, na przykład z atrakcyjnymi dla dziecka nadrukami, które będą przyciągały wzrok. Najczęściej kupowane są w tym przypadku zasłony o wzorach w misie, gwiazdki, rośliny. Gdy natomiast chcemy wybrać zasłony jednolite, warto zwrócić uwagę na te w kolorach pastelowych. 

Jako firanki do pokoju dziecka z kolei najczęściej kupowane są te lekkie, półprzezroczyste, które nie blokują światłą. Można też zrezygnować ze stosowania firanek.

Udostępnij