dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

DekoracjeWnętrza

Jak zaaranżować klimatyczne wnętrze na poddaszu?

Jak zaaranżować klimatyczne wnętrze na poddaszu?

Wnętrza na poddaszu są wyjątkowo klimatyczne, ale również trudne do aranżacji. Skosy, które są największą ozdobą poddasza, to również największa jego trudność. Jak zaaranżować piękne poddasze?

Jakie pomieszczenie może znaleźć się na poddaszu?

Poddasze jest idealne, by umieścić tam pokoje dla dzieci lub sypialnię rodziców. Skosy sprawią, że pomieszczenia będą przytulne i przyjemne.

Poddasze jest również idealne, by zrobić tam gabinet do pracy. Wnętrza na poddaszu są odizolowane od reszty domu, co sprzyja pracy w ciszy i skupieniu.

Poddasze jest również dobrym miejscem na zrobienie dużej garderoby, gdzie zmieszczą się wszystkie ciuchy sezonowe, pościel czy dodatkowe koce.

Chcąc zrobić dodatkową łazienkę, należy zwrócić uwagę na wysokość poddasza. Ważna jest ścianka kolankowa, która nie powinna być zbyt niska, gdyż umieszczenie w łazience wanny lub natrysku będzie kłopotliwe.

Jakie kolory zawsze się sprawdzają na poddaszu?

Wnętrza na poddaszu są wyjątkowo charakterystyczne. Skosy wprowadzają klimat, ale również znacznie zmniejszają powierzchnię. Chcąc osiągnąć interesujące efekty w trakcie aranżacji warto wykorzystać jasne kolory, by pomalować ściany i sufit.

Najczęściej wykorzystywanym kolorem jest biel. Jest to uniwersalny kolor, który idealnie łączy się z innymi barwami. Warto również pamiętać, że na poddaszu sprawdza się również drewno, które podkreśla charakter pomieszczeń. Sosna, buk czy klon kanadyjski będą wyglądały idealnie.

Warto również zwrócić uwagę na bielone drewno. Wnętrza na poddaszy, które mają na suficie bielone deski wyglądają niezwykle przytulnie.

Jak wybrać meble na poddasze?

Wnętrza na poddaszu są wyjątkowo charakterystyczne. Koniecznie trzeba dopasować meble, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wybierając meble na wymiar, można dowolnie zaprojektować poddasze. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż można wykorzystać niewielkie ścianki pod skosami. W najniższych punktach poddasza można zrobić półki na książki i dekoracyjne bibeloty. Sprawdzą się również szafki z drzwiami przesuwnymi.

Wybierając meble na poddasze należy dobrze się zastanowić, gdzie wykorzystać drzwi uchylne, a gdzie przesuwne. W miejscach, gdzie jest wąsko, sprawdzą się drzwi przesuwne, które nie będą zakłócały ciągu komunikacyjnego.

Wnętrza na poddaszu są wyjątkowo ciekawe. Dobrze zaprojektowane mogą być również funkcjonalne. Warto pamiętać, że planując przeznaczyć poddasze na pokoje mieszkalne warto w dachu umieścić kilka okien, które zapewnią odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Dzięki temu na poddaszu będzie dużo przyjemniej.

Udostępnij