dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Dom

Czy Twój materac jest już przestarzały? 5 Oznak, które warto zauważyć

Czy Twój materac jest już przestarzały? 5 Oznak, które warto zauważyć

Wygodny materac to serce każdej dobrze urządzonej sypialni. Bardzo ważne jest to, aby zapewniał on ciału należyte podparcie, komfort i amortyzację. Po czym poznasz, że Twój materac jest już przestarzały? Kiedy warto zainwestować w nowe podłoże do spania?

Odkształcenia

Wgłębienia, nierówności i grudki to pierwszy sygnał, który świadczy o zużyciu materaca. Należy zwrócić na to uwagę w szczególności wówczas, gdy utrzymują się one po wstaniu z łóżka. Takie deformacje mogą prowadzić pojawienia się do bólu kręgosłupa, barków i szyi. Na dłuższą metę często okazuje się, że stają się one przyczyną bezsenności bądź problemów z zasypianiem.

Alergie i problemy zdrowotne

Jeśli masz częste problemy z porannym katarem, dusznością lub objawami alergii, zastanów się nad wymianą materaca. Może okazać się, że zgromadziło się w nim zbyt wiele roztoczy, pyłków i innych alergenów. W ciągu kilku lat użytkowania we wkładzie gromadzą się różne nieczystości, które są szkodliwe nie tylko dla alergików!

Senność i zmęczenie

Nie wysypiasz się mimo tego, że w łóżku każdego dnia spędzasz wiele godzin? To oczywisty znak świadczący o tym, że Twój materac nie zapewnia Ci należytego komfortu. Gdy ciało nie otrzymuje stabilnego podparcia, dochodzi do powstawania wielu napięć. Zakłóca to prawidłowy cykl snu i sprawia, że bardzo trudne jest zregenerowanie się w pełni.

Ból po przebudzeniu

Problemy ze znalezieniem wygodnej pozycji w łóżku to sygnał informujący o problemach z twardością i elastycznością materaca. Kiedy dodatkowo zaczynasz budzić się z bólem kręgosłupa, szyi i barków lub zmagasz się z drętwieniem kończyn, koniecznie zainwestuj w nowy materac! Układ mięśniowo-szkieletowy musi otrzymywać w nocy takie wsparcie, aby był w stanie się rozluźnić. Tylko wtedy tkanki mogą się efektywnie zregenerować.

Niepokojące odgłosy

Jeśli przebywając w łóżku słyszysz trzeszczenie, skrzypienie lub inne niepokojące odgłosy oznacza to, że elementy wkładu w materacu są zniszczone. Problem ten dotyczy w szczególności modeli sprężynowych i hybrydowych. Wtedy głęboki sen zakłócają aż dwa czynniki: hałas i brak komfortu.

Sen to podstawowa potrzeba organizmu każdego człowieka. Bez wygodnego materaca nie będziesz w stanie należycie zadbać o wypoczynek. Zainwestuj w podłoże do spania z asortymentu renomowanej marki, z ugruntowaną pozycją na rynku sypialnianym i ciesz się zdrowym, głębokim snem.
 
 Artykuł sponsorowany.

Udostępnij