dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

Wnętrza

Czy okna aluminiowe mogą być ciepłe?

Czy okna aluminiowe mogą być ciepłe?

Do tej pory okna wykonywane z aluminium raczej kojarzyły się nam z innym zastosowaniem niż w przypadku okien drewnianych czy plastikowych. Raczej instalowało się je w zakładach przemysłowych, na dużych halach bądź też w budynkach użyteczności publicznej. Jest to oczywiście prawda, gdyż okna aluminiowe doskonale się do takich celów nadają, ale nie tylko. Coraz częściej można usłyszeć o tym, że okna wykonane z aluminium są instalowane także w zwykłych domach mieszkalnych. Wszystko dzięki temu, że pojawiły się naprawdę ciepłe wersje tych okien, które niczym nie ustępują oknom o profilach drewnianych czy też plastikowych. 

Ciepłe okna- aluminium to doskonały materiał na profile

Ogromną zaletą aluminium jest to, że jest to materiał lekki, ale jednocześnie też bardzo wytrzymały. Z aluminium można też tworzyć okna o niestandardowych kształtach, gdyż materiał ten jest dość podatny na obróbkę. Tym samym, aluminium pozwala na tworzenie bardzo nowoczesnych systemów okiennych, które wpisują się w obecną stylistykę budownictwa mieszkaniowego. Oczywiście, aby był sens stosowania okien aluminiowych w domach mieszkalnych, muszą one spełniać określone normy, np. tę z 2021 roku mówiącą o tym, że współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy w przypadku profilu okiennego niż 0,9. Oznacza to, że dostępne w sprzedaży okna aluminiowe są naprawdę ciepłe, a można się o tym przekonać chociażby wchodząc na stronę https://www.aliplast.pl/. Każdy system okienny może się trochę różnić swoim projektem oraz detalami, jeśli chodzi o wygląd. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat takich okien? 

W przypadku takich okien zastosowany został system trójkomorowy. Obok klasycznej uszczelki centralnej dodatkowo stosuje się także dodatkową uszczelkę termiczną, która mocno podnosi izolacyjność systemów okiennych wykonanych z aluminium. W efekcie okna aluminiowe mogą być naprawdę bardzo szczelne i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Można zdecydować się na różne wykończenie takich profilu po to, aby zyskały swój indywidualny, niepowtarzalny charakter. W ten sposób można ich styl i wygląd dopasować do innych elementów wykończenia budynku, np. do projektu elewacji. Kolorystyka okien aluminiowych może być bardzo różna, gdyż można wybierać spośród palety RAL, spośród kolorów strukturalnych, a nawet z palety kolorów drewnopodobnych. Nie musimy więc wcale decydować się na profile wykonane z drewna, aby uzyskać bardzo estetyczny i mocno zbliżony do struktury drewna efekt na oknach w naszym budynku. 

 

Udostępnij