dekoroom.pl

Blog tematyczny o projektowaniu wewnętrza i dekoracjach domowych

DekoracjeWnętrza

Codzienna dekoracja stołu – jak może wyglądać?

Codzienna dekoracja stołu – jak może wyglądać?

Stół w salonie to centralne miejsce, przy którym toczy się domowe życie. Warto zadbać, by był elegancki i udekorowany nawet w powszednie dni. Jaka dekoracja codzienna sprawdzi się na stole w salonie?

Kwiaty – zawsze wyglądają pięknie

Codzienne dekoracja stołu na co dzień nie musi być bardzo efektowna. Ważne, by współgrała z pozostałymi dekoracjami w salonie.

Kwiaty to najprostsza i jednocześnie najprzyjemniejsza codzienna dekoracja stołu na co dzień. Koniecznie trzeba pamiętać, by kwiaty były dopasowane do pory roku. Latem pięknie będzie wyglądał bukiet z róż czy kwiatów, które można znaleźć na łące. Zimą warto wykorzystać gałązki, które urozmaicimy czerwoną jarzębiną czy gałązkami bawełny. Najpiękniejsze są jednak bukiety wiosenne, które wykonane są z pierwszych kwiatów pojawiających się tuż po zimowych mrozach.

Świece – czar płomieni

Jesień i zima to trudne dla nas pory roku. Jest mało słońca, szybko robi się ciemno. Codzienna dekoracja stołu na co dzień powinna być urozmaicona świecami, które wprowadzą do mieszkania radosne, migocące światło.

Bardzo prostą i jednocześnie elegancką dekoracją jest ustawienie trzech świec w identycznych świecznikach. Będą pięknie wyglądały w rzędzie, jeżeli nasz stół jest podłużny lub obok siebie na okrągłym stole.

Bardzo elegancko wyglądają również świece pływające, które umieścimy w szklanym pojemniku wypełnionym wodą. Do takiej kompozycji można również wykorzystać główki kwiatów, które będą swobodnie pływały po powierzchni. Idealna będzie szeroka misa, która pokaże świece i kwiaty w całej okazałości.

Codzienna dekoracja stołu na co dzień może również wykorzystywać szklane świeczniki na podgrzewacze. Jest to propozycja, która wygląda świetnie w połączeniu z innymi dekoracjami. Na stole może również znaleźć się wazon z kwiatami, niewielki obrus czy dekoracyjna patera, na której będą znajdowały się owoce.

Serweta, bieżnik czy podkładki?

Najprostszą dekoracją stołu jest bieżnik, który nie tylko elegancko wygląda, ale również chroni blat stołu przed uszkodzeniem.

Koniecznie trzeba pamiętać, że bieżnik będzie idealnie wyglądał na stole prostokątnym. Na okrągły stół powinna być dopasowana serweta okrągła, która jest odrobinę większa niż blat lub mniejsza. Na stole kwadratowym sprawdzi się kwadratowa serweta. Warto pamiętać, że może być ona założona tak, by jej rogi spływały po bokach stołu, a nie na rogach.

Jako codzienna dekoracja stołu na co dzień sprawdzą się również podkładki, które można wykorzystać zamiast serwety. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i jednocześnie gustowne. Warto wybrać podkładki z filcu, pianki czy plecionki. Gustownie i oryginalnie.

Udostępnij